Spot reklamowy sprzeda wszystko!

Zdecydowanie nie od dziś, i nie od wczoraj, wiemy, że reklama jest doskonałą dźwignią handlu. Jeśli kojarzymy dany produkt z reklamy telewizyjnej lub radiowej to dużo bardziej prawdopodobnym jest, że znacznie chętniej to właśnie po niego sięgniemy na sklepowej półce, niż po jego nawet tańszy odpowiednik. Spoty reklamowe są wszechobecne i z tym chyba każdy się zgodzi.

Co więcej, filmy reklamowe występują już nie tylko na szklanym ekranie telewizora, ale też w środkach komunikacji zbiorowej, w przejściach podziemnych pod ulicami w dużych miastach, na telebimach umieszczonych przy ulicach. Filmy promocyjne otaczają nas więc z każdej strony i zachęcają do zakupu konkretnych przedmiotów lub usług. Czy jesteśmy na to podatni?

Oczywiście i nie ma się w tej sprawie co spierać. Różni nas tylko, że jedni ludzie łatwiej, a inni znacznie trudniej poddają się manipulacjom reklamowym. Wpływ ma na to także zasobność portfela – jeśli nie ogranicza nas w żaden sposób brak gotówki, to znacznie szybciej skusimy się na zakup reklamowanej rzeczy, niż gdybyśmy mieli mało funduszy i zakup tej rzeczy mógłby wpłynąć niekorzystnie na nasze życie.

Tworzenie reklam to obecnie prawdziwa produkcja filmowa. Niektóre spoty reklamowe (zobacz ofertę Grandfox Kraków – https://grandfox.pl/) są tak doskonale przemyślane i stworzone, że przypominają krótkie filmy. W niektórych występują bardzo znani aktorzy, sportowcy czy celebryci, co jeszcze bardziej zachęca do konkretnego zakupu.

Zanim jednak skusimy się na daną rzecz zadajmy sobie podstawowe pytanie – czy naprawdę potrzebujemy tego w naszym życiu?