Kiedy wybrać się do wypożyczalni sprzętu filmowego?

Coraz częściej widzimy szyldy z napisem rental video. Znajdują się one w miejscach, które świadczą wynajem sprzętu filmowego. Są to jak można się domyślić po prostu wypożyczalnie kamer i masy innych urządzeń potrzebnych do profesjonalnego filmowania. Po chwilowym zachłyśnięciu się możliwościami kamer w smartfonach renesans przeżywają profesjonalnie nagrywane materiały. Do takich jednak niezbędny jest sprzęt z wysokiej półki, który dostaniemy właśnie w wypożyczalniach.

Ważne wydarzenie, to i sprzęt musi być najlepszy

Dla celów zaprezentowania filmiku w mediach społecznościowych wystarczy sprzęt typu smartfon z wysokiej rozdzielczości aparatem. Jednak jako pamiątkę, uroczystości typu śluby, komunie, studniówki chcemy mieć produkt wysokiej jakości. Zapotrzebowanie w tym zakresie zaspokaja wypożyczalnia kamer oferująca wynajem sprzętu filmowego o szerokim asortymencie, począwszy od kamer, po lampy, statywy czy obiektywy. W Krakowie usługę taką świadczy na przykład RentGrandFox – wypożyczalnia znana i ceniona wśród mniej i bardziej zaawansowanych filmowców.

Wynajem zamiast kupna sprzętu filmowego na okazjonalne kręcenie

Jeśli chcemy filmować osobiście, nie musimy od razu inwestować dużych sum w profesjonalny sprzęt, idealnym rozwiązaniem jest wynajem sprzętu filmowego. Zakup nowoczesnej kamery o wysokich parametrach technicznych wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Będzie on zupełnie nieuzasadniony, jeśli mamy nagrywać raz na jakiś czas. W takiej sytuacji mądrzej postawić na rental video i pożyczyć interesującą nas kamerę na wybrany okres czasowy.

Profesjonalne doradztwo w wypożyczalni

Firmy oferujące usługi z zakresu rental video zapewniają najczęściej kompleksowe usługi, od doradztwa w zakresie wyboru sprzętu, poprzez podstawowe przeszkolenie w zakresie użytkowania danego modelu, po ubezpieczenie wynajętego sprzętu. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób chcących sprawdzić się w tej artystycznej dziedzinie, jak i takich co nie chcą gościć na rodzinnej imprezie obcych, a jednocześnie zależy im na profesjonalnym udokumentowaniu uroczystości. W każdym z tych przypadków wypożyczalnia kamer jest miejscem, gdzie uzyskamy profesjonalną pomoc. Czasami w wypożyczalniach tego rodzaju świadczona jest też usługa filmowanie dronem – ciekawa opcja na wyjątkowy film.