Jak prowadzić marketing w firmie?

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest bardzo duża. O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu jak tylko na rynku pojawiały się jakiekolwiek towary, od razu znikały, to dzisiaj sklepowe półki uginają się pod ciężarem bardzo często zalegających produktów. Co sprawia, że jedne produkty sprzedają się lepiej a inne gorzej? W pierwszej kolejności zazwyczaj klient patrzy na stosunek ceny do jakości.

Co jednak, jeśli produkt jest nowy i klient nie miał jeszcze okazji go przetestować i wyrobić sobie o nim zdania? Co zrobić, aby zachęcić go do sięgnięcia po ten produkt? Tutaj w grę wkraczają marketing i dobra reklama. Z pewnością, zadanie nie jest łatwe. Pod natłokiem ilości bodźców, jakie atakują codziennie każdego z nas, wcale nie jest łatwo się wyróżnić na rynku. Wielkie koncerny zatrudniają sztab specjalistów, którzy głowią się nad poprawnym prowadzeniem akcji promocyjnych. Oczywiście, nie robią tego sami. Dobra reklama często tworzona jest przez agencje zewnętrzne – jak np.  z Krakowa. Jeśli chcemy, aby w naszej firmie marketing prowadzony był na naprawdę wysokim poziomie, musimy przyjąć, że wiązać się to będzie z raczej sporymi wydatkami.

Mimo, że zdarzają się akcje, które nie pochłaniają dużych budżetów, a trafiają w samą dziesiątkę, to jednak dbanie o długofalowy wizerunek marki wymaga tego, aby dobra reklama była obecna w wielu kanałach promocji. Działania marketingowe obejmują zazwyczaj ogłoszenia prasowe w prasie handlowej, branżowej czy konsumenckiej, reklamy w telewizji czy radio a także eventy branżowe.