Usuwanie uporczywej tkanki tłuszczowej dzięki liposukcji

Oponka na brzuchu, poduszeczki na biodrach, czy też tzw. byczy karczek, na które nie działają drakońska dieta i godziny na siłowni niejednemu spędzają sen z powiek. Jeżeli, pomimo wysiłków nie jesteś w stanie pozbyć się szpecącej fałdy tłuszczu, rozważ liposukcję. Co to jest i dlaczego pomaga tam, gdzie inne metody zawiodły?

, popularnie lipo, polega na odessaniu niechcianej warstwy tkanki tłuszczowej. Nie jest ona zabiegiem odchudzającym, ale modelującym sylwetkę i przywracającym utracone proporcje ciała. Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy być pełnoletnim i cieszyć się dobrym zdrowiem. Przeciwwskazaniami są choroby układu krążenia, choroby zakaźne, czy też cukrzyca. Zabieg usuwa uporczywą tkankę tłuszczową, która ulokowała się w takich miejscach, jak:

– twarz i szyja
– ramiona
– brzuch
– biodra
– tułów/talia
– pośladki
– uda i podudzia
– kolana
– łydki i kostki u nóg

Zabieg liposukcji w Krakowie poprzedza rozmowa z chirurgiem, który wytłumaczy przebieg procedury, określi spodziewane efekty i odpowie na wszelkie pytania. Jednorazowo odsysa się od 1 do 1,5 litra tłuszczu, przy czym nie może to być więcej niż 3 litry. Zabieg wykonywany jest w obecności anestezjologa w znieczuleniu ogólnym, przewodowym, bądź miejscowym, a zależy to od preferencji pacjenta i skali ingerencji chirurgicznej.

Efekty w postaci ustąpienia uporczywego tłuszczu widoczne są po około 3 tygodniach, gdy zniknie obrzęk tkanek i zakończy się proces gojenia.

Nie należy martwić się o blizny, bo te znający się na rzeczy chirurg umieści w miejscu niewidocznym i będą one mierzyły jedynie kilka milimetrów. Co ważne, raz odessany tłuszcz już nie powróci. Należy jednak przestrzec, że liposukcja nie jest sposobem na odchudzanie. Tu jak do tej pory nie wymyślono niczego lepszego, niż dieta i aktywność.